Teröristlerin Öldürdüğü Mikail’in Acı Hayat Hikayesi Ortaya Çıktı… 6 Yaşında Ölümden Dönmüş

Ankara’daki terör saldırısında kullanılan aracın sahibi Mikail Bozlağan’ın gasbedilerek öldürülmesi sonrası ailesi taziyeleri kabul ediyor. Amcası, Bahri Bozlağan yeğeninin vatanına, milletine sadık bir insan olduğunu söyledi. Otomobilin saldırıda kullanıldığını sonradan öğrendiklerini anlatan amca Bozlağan, “Biz olayın böyle olduğunu bilmiyorduk. Sonra bir yakınımız aradı. Diğer ortağını da arayınca saldırıda bu aracın kullanıldığını öğrendik. Evine kalorifer yaptırmak için aracına boru yüklemiş. O borular da gözüküyormuş. Yeğenim evliydi. 6 aylık bir yavrusu vardı” dedi.

Öte yandan, Mikail Bozlağan’ın cenazesi Kayseri Devlet Hastanesi morgunda yapılan otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. Cenazeyi alan Bozlağan’ın yakınları gözyaşı döktü. Bozlağan’ın bugün Develi ilçesinde öğlen kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği belirtildi

2 YIL ÖNCE EVLENMİŞ

Veteriner Mikail Bozlağan’ın, 2 yıl önce evlendiği, 6 ay önce de baba olduğu ortaya çıktı. Bozlağan’ın, dün akşam Tomarza ilçesi ve çevre mahallelerde hasta hayvan kontolü için yola çıktığı öğrenildi. Ayrıca, Bozlağan bir başka veteriner arkadaşı ile oradaki işlerinin bitirmesinin ardından Adana sınırında başka bir hasta hayvan için yola çıkacakları bildirildi.

6 YAŞINDAYKEN KAYBOLMUŞ

Saldırı öncesi aracı gasbedilip öldürülen Mikail Bozlağan’ın, 2005 yılında, 6 yaşında olduğu dönemde, Kayseri’nin Develi ilçesinde mantar toplamak isterken, kuzeni ile yollarını kaybederek, 4 gün sonra Adana’nın Feke ilçesinde bulundukları ortaya çıktı. Bu olayda Mikail Bozlağan’ın kuzeni Hasan Bozlağan’ın ölü bulunduğu, Bozlağan’ın ise sağ olarak kurtarıldığı öğrenildi.

4 GÜN AÇ SUSUZ YAŞAMA TUTUNMUŞ

Adana’nın Feke ilçesine bağlı Gedikli Mahallesi eski Muhtarı İbrahim Gün, saldırı öncesi gasbedilip öldürülen Mikail Bozlağan’ın, 2005 yılında, 6 yaşında olduğu dönemde mantar toplamak isterken kaybolmasıyla ilgili anısını anlattı.

Bozlağan’ın ölüm haberiyle büyük üzüntü yaşadıklarını ifade eden Gün, “O dönem, 4 gün boyunca aç ve susuz yaşama tutunan evladımız, kardeşimiz Mikail’in, patlamada kullanılan aracın sahibi olduğunu öğrendik. O dönem muhtardım ve karakoldan 6 yaşında bir çocuğun kaybolduğunu bildirdiler. Biz de cami hoparlöründen anons yapıp, tüm mahalle aramaya çıkmıştık. Arazi şartları zordu. Aradık ve Mikail evladımızı sağ bulmuştuk. Kuzeni Hasan kayaya çıkmak istemiş ancak kayıp, düşerek hayatını kaybetmişti” dedi.

‘İYİLİK YAPTIĞINI ZANNETMİŞ’

Bozlağan’ın, bölgede sevilen bir veteriner hekim olduğunu belirten Gün, “Terör, evladımızı iyilik yaptığı sırada yakaladı. Yolda el kaldırıp, aracına binmişler ve Mikail’i katletmişler. Bu bölgede alışık olmadığımız bir durum. Biz, yolda durup el kaldıranları aracımıza alırız. Mikail de iyilik yaptığını zannetmiş ancak yaşımını sona erdirmişler. Allah kimseye yaşatmasın. Bölgemizde sevilen bir vetiriner hekimdi” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x