Optik yanılsama IQ testi: Resimde yer alan tüm “B” harflerini 6 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Zekâ testi çeşitleri arasında yer alan optik yanılsama testleri, zihnimizi ve gözlerimizi aldatmaya yönelik hazırlanan yüksek dikkat ve gözlem becerisi isteyen bulmacalardır. Optik yanılsama testleri her ne kadar zorlayıcı olsa da benzer nesneler arasında farklı olanı arama üzerine hazırlanan optik yanılsama testleri daha fazla göz yanılsamasına sebep olacağı için zorluk seviyesi daha yüksektir.

Optik yanılsama testleri fiziksel, fizyolojik ve bilişsel olarak 3’e ayrılır ve bu türlerin hepsi psikanaliz alanında aktif olarak kullanılır. Optik yanılsama testleri, beyninizi zorlayarak aktif olarak çalışmasını sağlar. Bu sayede günlük yaşantıda karşınıza çıkan problemlerde gözünüzden bir şey kaçmamasına ve dikkatli gözlemler yapmanıza yardımcı olur.

Ayrıntılara dikkat etme konusunda kendinize güveniyor, gözünüzden bir şeylerin kaçmayacağına inanıyorsanız bugünkü optik yanılsama testini çözmek için sizi böyle alalım.

7 SANİYE İÇERİSİNDE KAÇ TANE “B” HARFİ OLDUĞUNU BULABİLİR MİSİN?Yukarıda yer alan görselde “R” harfleri arasına gizlenmiş “B” harfleri bulunuyor. Sizden 7 saniye içerisinde resimde kaç tane “B” harfi olduğunu bulmanızı istiyoruz. Basit görünen bu optik yanılsama testi gözlerinizi zorlayacak ve dikkatinizin dağılmasına sebep olacak. Kendinize güveniyorsanız süreyi başlatıyoruz.

O zaman buyurun, süre başladı. Resimde kaç tane “B” harfi var bulun bakalım!

Resimde kaç tane “B” harfi var adlı optik yanılsama testi ile zaman karşı konsantrasyon yönetimi ve gözlerinizin keskinliğini test edebilirsiniz. Resimde kaç tane” harfli olduğunu ararken aynı zamanda eğlenceli vakit de geçirebilirsiniz.

Zekâ testleri, beyni tam performans çalışmaya zorladığı için gelişiminin durmasına izin vermeden destekler. Düzenli olarak çözülen zekâ testleri, kısa ve uzun vadede etkisini gösterecektir. Kısa vadede dikkat eksikliğini giderirken uzun vadede hafızanın tazeliğini koruyacaktır. İlerleyen yaşlarda yaşanan unutkanlık problemlerini en aza indirecektir.

 Resimde kaç tane “B” harfi var gibi optik yanılsama testleri aynı zamanda gözlerin keskinliğini de test eden bir bulmacadır. Keskin gözlere sahip kişiler olaylar karşısında hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmaz ve gözlem konusunda hata yapmazlar. Aynı zamanda belli bir rutine alışan gözler tembellik göstererek zaman içerisinde görme kaybına sebep olabilir. Bu yüzden bu tarz optik yanılsama testleri gözlerin de aktif olarak çalışmasına büyük oranda destek olur.

Evet, süre doldu. Resimde kaç tane “B” harfi var bulabildiniz mi? Yoksa hala arıyor musunuz?

GÖZÜNÜZDEN KAÇANLAR OLABİLİR

Resimde kaç tane “B” harfi var adlı optik yanılsama testinde başarı gösteren tüm okuyucularımızı tebrik ederiz. Aşağıya cevap görselini bıraktığımızda bulduğunuz “B” harflerinin sayısını ve gözden kaçırdığınız bir tane var mı yok mu kontrol edebilirsiniz.

Gözlerinizin keskinliği ile dikkatinizi test edecek olan optik yanılmasa testinin sonuna geldik. Resimde kaç tane “B” harfinin olduğunu bulmak için gösterdiğiniz performans için teşekkür ederiz. Her ne kadar bu testler sizin için basit olsa da düzenli olarak çözmek size büyük getiri sağlayacaktır.

Gelelim resimde kaç tane “B” harfi olduğuna… İşte resimde yer alan tüm “B” harfleri;Evet, resimde toplam “4” tane “B” harfi vardı. Arka planın rengi, harflerin birbirine benzerliği ve sürenin kısıtlı olması sizi biraz zorlamış olabilir ama bu zor şartlar altında beyninizin tam performans çalışarak gözleriniz ve dikkatinizi en iyi şekilde koordine ettiği de bir gerçek!

Peki, siz 7 saniye süre içerisine resimde kaç tane “B” harfinin olduğunu bulabildiniz mi yoksa işler yolunda gitmedi de bir karışıklık mı oldu? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x