Lütfü Savaş: İktidar kanadı beni istemiyor

CHP’de uzun süre tartışılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Lütfü Savaş, yapılan anketlerde açık ara önde olduğunu belirterek, “Benim gibi Atatürkçü, milliyetçi bir insanın aday olmasını istemiyorlar” dedi.

Habertürk’ten Nagehan Alçı’ya konuşan Lütfü Savaş, başta Antakya, İskenderun, Reyhanlı, Altınözü gibi birçok ilçenin kendisinin aday olmaması durumunda sıkıntıya gireceğini ve o nedenle ilçe adaylarının da kendi adaylığında ısrar edilmesinden yana olduğunu söyledi.

Savaş, sosyal medyada çok manüplasyon olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Sayın Genel Başkan’la yüz yüze konuşunca meseleyi çözdük ben CHP’ye geldiğimde AKP ile arasında Hatay’da 27 puandan fazla fark vardı, bu durumdayken seçimi aldık o nedenle esas iktidar kanadı beni istemiyor.”

‘GENEL BAŞKAN İLE 2 KEZ GÖRÜŞTÜK’

Savaş, Özgür Özel ile son görüşmesini ise şöyle anlattı: “Nagehan Hanım biz Sayın Genel Başkan ile 2 kez görüştük, sabahki görüşme 45 dakika kadar sürdü. İşte orada ben kendi iki anketimi çıkarınca o da buna karşılık 4 anket çıkardı. O anketlerde büyükşehirde önde olmak ile birlikte bazı ilçelerde düşüş görünüyordu, benim elimdeki sonuçlarla uyumlu değildi. (Hepsi aynı firmaya aitmiş. Lütfü Savaş hatırlayamadım diyerek firma ismi vermedi ama ‘partiye danışmanlık yapan sakallı bir arkadaşın firmasıydı’ dedi.)”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x