Kirası tam 111 bin TL: Köhne daireyi görenler gözlerine inanamıyor

“New York’un en kötüsü” olarak adlandırılan yerleşim planına sahip küçük ev, kira fiyatının açıklanmasının ardından internette öfkeye yol açtı.

Nolita semtindeki tuhaf daire, ön kapının hemen arkasında bulunan, yarısı tamamlanmış bir duş gibi birçok istenmeyen özelliklere sahip.

Dairedeki alışılmadık düzen, hem duşa hem de kapıya bir metreden daha yakın bir mesafede bulunan ve ocağın tezgahın önüne rastgele yerleştirildiği mutfakta da devam ediyor.

Dairenin banyosu da yalnızca küçük bir tuvaletten oluşuyor; ışık, lavabo veya ayna yok.

Ancak tüm bu kötü özelliklerine rağmen dairenin aylık 111 bin TL (3.495 dolar) gibi yüksek bir fiyatla listelenmesi görenleri şaşkınlığa uğratıyor.

Daireden görüntüler, potansiyel kiracıların cam tuğla duvarın arkasında bulunan duşa nasıl girileceğini ortaya koyuyor. İçeride duşun birkaç fayansı eksik ve duvarlardan da boyanın soyulduğu görülebiliyor.

Emlakçılar StreetEasy’deki daireyi “büyüleyici” olarak nitelendirirken özellikleri arasında “yüksek tavanlar, açık tuğla ve parke zeminler”i sıraladı. Ayrıca alışveriş noktaları ve restoranlara yakın, elverişli bir konuma sahip olduğu belirtiliyor.

Ancak sosyal medya kullanıcıları, bu özelliklere kapılmayarak açıklamalara tepki gösterdi. Bir kullanıcı, “Bu gerçekten beni sinirlendiriyor. Bundan kaçmalarına izin verilmemeli. Umarım ev sahibi ihlallerden dolayı rapor alır ve o berbat daireyi ve ona bağlı diğer daireleri yenilemek zorunda kalır. Bu çok utanç verici.” derken, bir başkası, “Bir hamamböceği moteli için 3.495 dolar” diye ekledi. Üçüncü bir sosyal medya kullanıcısı da, “Buna karışan herkes hapse atılsın” diye yorum yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x