Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Zabıta Personel Alımları Tamamlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB), 100 itfaiye eri ve 120 zabıta memuru alımında mülakat süreci tamamlandı. Göreve yeni başlayan 220 personele, “İlk Yardım” ile “İş Sağlığı ve Güvenliği” temel eğitimi verildi.

Ankara Büyükşehir’in itfaiye ve zabıta personel alımları için mülakat süreci tamamlandı. İşe alımların ardından üniversitelerin hukuk, siyasal bilgiler, işletme, iktisat veya iktisadi ve idari bölümlerinden mezun 51’i kadın 69’u erkek olmak üzere toplam 120 kişi yeni görevlerine başladı.

ABB Zabıta Daire Başkanı Olcay Erdal, “Kıymetli arkadaşlarım Zabıta teşkilatına hoş geldiniz. Zabıta personelimizin tamamı ve Sayın Başkanımız Mansur Yavaş adına sizleri burada karşılamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Sizlerin katılımı ile birlikte Zabıta Teşkilatı daha da güçlenerek Ankara’ya ve Ankara halkına daha güzel hizmet verecek. Özellikle sizler gibi iyi eğitim almış arkadaşların aramıza katılması, eğitim seviyemizi ve kalitemizi daha da artıracak o yüzden sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk yaşıyoruz” dedi.

Personel alım sürecinin sonunda Türkiye’nin dört bir yanından gelerek mülakatlara katılan Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü mezunu 100 kişi de itfaiye eri olmaya hak kazandı. Ankara İtfaiyesi’nin İskitler’deki Merkez İstasyonu’nda bulunan konferans salonunda yeni itfaiye erleri ile bir araya gelen ABB İtfaiye Daire Başkanı Levent Çeri, şunları söyledi:

“Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’ın liyakat esaslı personel alım politikası doğrultusunda ilgili bölüm mezunu olan sizler ve tüm aşamaları geçerek Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ailesinin birer mensubu oldunuz, aramıza hoş geldiniz.”

Görevlerine yeni başlayan personele Ankara Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda “İlk Yardım” ile “İş Sağlığı ve Güvenliği” temel eğitimi verilmeye başlandı. Zabıta Teşkilatı’nın yeni personeli, 2 hafta sürecek teorik eğitimlerin ardından karakol ve birimlerde de eğitimin ardından işbaşı yapacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Reşit Serhat Taşkınsu, “Öncelikle hem kurumumuza hem de kendilerine hayırlı olmasını diliyorum. İş sağlığı ve güvenliği zabıta ve itfaiye için çok önem arz ediyor, çünkü tehlikeli görevler. Bu anlamda bu eğitimin titizlikle yapılması ve güncel tutulması önemli. Sadece bu eğitimle sınırlı kalmamalı devamında da sürekli bu eğitimlerin yapılması gerekiyor. Bu eğitimin verimli geçmesini diliyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x